Adattár-kereső

az adattár-kereső a megadott kulcsszóra keres az adattárban:
települések, intézmények, kronológiák, bibliográfiák, könyvek,
dokumentumok, folyóiratok, drámatár, képzőművészeti tár

Rendezvények

Vissza

Gion Nándor: A kárókatonák még nem jöttek vissza

Besorolás: Színház – színjátszás – irodalom
Időpont: 2015. október 6. 9:20
Település: Zenta
Helyszín: Zentai Magyar Kamaraszínház
A Zentai Magyar Kamaraszínház előadása

Színpadra alkalmazta: Perényi Balázs

Szereposztás: Tamás – Rutonić Róbert; Burai J. – Dévai Zoltán; Aranka – Lőrinc Tímea; Hodonyczky Oszkár – Papp Arnold; Virág Péter – Virág György; Gergián – Kálló Béla m. v.; Sági Márton – Nešić Máté; Sági Erzsi – Nagyabonyi Emese; Kocsmáros – Varga Tamás m. v. Mozgás: Kiss Anikó m. v. Látvány: Szabó Ottó m. v. Jelmez: Rutonić Róbert. Dramaturgiai asszisztens: Varga Vanda m. v. Rendező: Perényi Balázs m. v.

„Ritkák az olyan élő, karakteres gyerekhősök az irodalomban, mint Gion Nándor hősei. Még ritkább, ha egy egész csapat, a galeri ilyen hiteles alakokból áll. A szerző minden egyes figuráját belülről látja, mozgatja – szétosztja magát közöttük. Ezért aztán mondataik élnek, megelevenednek a színpadon, alig kellett hozzáírni, vagy belenyúlni a dialógusokba.

Kevés fontosabb esemény van egy ember életében, mint a felnőttvilág természetének megtapasztalása, amikor szembesülünk annak hamisságával, kegyetlenségével, azzal, hogy nincs mindig igazság, és nem mindig győz a jó. Mert tizenévesen hősök vagyunk még; lelkesedünk, szövetkezünk, küzdünk. Nagyon nem mindegy, hogy ki mellé állunk, kit követünk. Gergiánt, a madarakat védő vadőrt, vagy a csikóikat habosra hajszoló Ságikat, esetleg a madárrajzainkat részegen lemosató orvvadász kocsmárost. Ezekkel az erős, már-már szimbolikus felnőtt alakokkal találkozik ez a nagyszerű kamasz gyerekcsapat.

Nemzedéki dráma Gion Nándor története, érvényes mindenhol és minden időben. Drámai a szó köznapi értelmében, de drámai színházi értelemben is – emberi szituációkkal, konfliktusokkal, cselekvéssel mesél történetet. Kalandos, játékos ez a történet, és tele van humorral és emberséggel.” (Perényi Balázs, az előadás rendezője)
 

Frissítés időpontja: 2015-09-24