Adattár-kereső

az adattár-kereső a megadott kulcsszóra keres az adattárban:
települések, intézmények, kronológiák, bibliográfiák, könyvek,
dokumentumok, folyóiratok, drámatár, képzőművészeti tár

Rendezvények

Vissza
IX. Bácsfeketehegyi Gyermekszínjátszó Műhelytalálkozó

IX. Bácsfeketehegyi Gyermekszínjátszó Műhelytalálkozó



Besorolás: Színház – színjátszás – irodalom

Időpont: 2016. május 6–7.
Település: Bácsfeketehegy
Helyszín: Színházterem
A műhelytalálkozón művelődési egyesületek és iskolák gyermekszínjátszó csoportjai (általános iskolás korosztály) mutatkoznak be egymás és a szakmai értékelő bizottság előtt. A cél az, hogy bemutatkozási lehetőséget kapjanak, ismerjék meg egymást, egymás munkáját, és kapjanak szakmai visszajelzést, motivációt és tanácsokat. Az értékelés nyomán a zsűri egy csoportot továbbjuttat a magyarországi felmenő rendszerű Országos Weöres Sándor Gyermekszínjátszó Találkozóra. (Gyakorlatilag ez a vajdasági selejtező.)
2016-ban az előadásokat értékeli:
Benkő Ágnes drámatanár, koreográfus (Celldömölk, HU),
Meleg Gábor drámatanár (Budapest, HU),
Kovács Frigyes színművész (Szabadka, SRB).

A szakmai zsűrizés alatt a gyerekek közös foglalkozáson vesznek részt a szakmai fejlődés és a szorosabb kapcsolatok kialakítása érdekében. Ennek okán számítunk Krizsán Szilvia (Újvidéki Színház), Vörös Imelda (Szabadkai Gyermekszínház) és Mess Attila színművészekre, valamint további drámapedagógiai szakemberek jelenlétére, mint például Mácsai Mónika óvónő, drámajátékvezető, Hajvert Ákos versfelkészítő, színházi szaknevelő, Szarka Ákos egyetemista (a budapesti Kerekasztal színház volt hospitálója), Bori-Fekete Ágnes színész-drámatanár (Budapest), Drubina Orsolya színháztudomány szakos hallgató, színjátszószakkör-vezető (Szeged).

Program:

2016. május 6., péntek

9.00 – Megnyitó

9.10 – Táltos Színjátszó Csoport (József Attila Művelődési Egyesület, Gunaras)
Marth P. Ildikó: Kukás guru (25’)
Rendezte Pece Kovács Katalin

9.40 – Prométheusz (Október 18. Általános Iskola és Gracza János Színjátszó és Irodalmi Egyesület, Zentaguaras)
Carlo Collodi: Pinocchio (25’)
Rendezte Üveges Gizella

10.10 – Haverok (Nikola Đurković Általános Iskola, Bácsfeketehegy)
Petőfi Sándor: János vitéz (20’)
Rendezte Pál Ilona

10.35 – Az Aranykapu Művelődési Egyesület színjátszói (Aranykapu Művelődési Egyesület, Ada)
Velem történt (20’)
A játszók szövegeiből rendezte Raffai Klára

11.10 – Fabula Rasa Gyermekszínjátszó Grund
(Népkör Magyar Művelődési Központ, Szabadka)
Indul az ember vissza a fára (30’)
A Fabula csapat alkotói projektje
Rendezte Greguss Zalán

11.45 – Virgoncok (Cseh Károly Általános Iskola, Ada)
Edouard Laboulaye: A pofon (20’)
Rendezte Könyves Csilla

12.15 – Fantasztikus 10-es (Szervó Mihály Általános Iskola, Padé)
Cziczó Attila: Majdnempróba (15’)
Rendezte Virág György
Csoportvezető Kiss Anita

12.45 – ebéd

13.30 – a csoportvezetőknek: értékelés / a gyerekeknek: színjátszós tréning

15.00 – Palicsi Színjátszó Grund (Palics Művelődési Egyesület, Palics)
4. b
Karinthy Frigyes Tanár úr, kérem című műve alapján összeállította és rendezte Pesitz Mónika

15.30 – Szín-lelők (Cseh Károly Általános Iskola, Ada)
A rátóti csikótojás (10’)
A népmesét színpadra alkalmazta és rendezte Göblös Csernai Edit

15.45 – Mini csipet-csapat (Szervó Mihály Általános Iskola, Muzslya)
Grimm: Holle anyó (13’)
Rendezte Lukács Gabriella
Csoportvezető: Lukács Gabriella – Barna Mária

16.05 – Nevenincs (Nikola Đurković Általános Iskola, Bácsfeketehegy)
Nógrádi Gábor: Hogyan neveljünk? (15’)
Rendezte Pál Ilona

16.25 – Csipet-csapat (VMPE Oktatási Központ, Nagybecskerek és Szervó Mihály Általános Iskola, Muzslya)
Ki itt a király? (10’)
A Történetek Mátyás királyról – avagy ahogy a Bolond látja c. meseválogatásból
Rendezte Lukács Gabriella

16.45 – Tháliák (Szervó Mihály Általános Iskola, Padé)
Cziczó Attila: Ezerszín (20’)
Rendezte Virág György
Csoportvezető Kiss Anita

17.15 – Gézengúzok (Fejős Klára Általános Iskola, Nagykikinda)
Fazekas Mihály: Lúdas Matyi (33’)
Rendezte Király Sándor
Csoportvezető Momić Violetta

17.58 – Tiszta szívvel-lélekkel (VMPE Nagybecskereki Oktatási Központ, Szervó Mihály és a Sonja Marinković Általános Iskola, Nagybecskerek)
Robci panaszai és csapattársainak minden kínszenvedései, de örömei is… :-) (12’)
A játszók szövegei alapján rendezte Lukács Gabriella

18.15 – a csoportvezetőknek: értékelés / a gyerekeknek: színjátszós tréning

19.30 – tréning-bemutatók

19.45 – vacsora


20.00 - Középiskolások Diákotthona (Szabadka) – OFF PROGRAM
Szarka Áron: A kék madár tollából (35’)
Monodráma
Rendező P. Bartusz Karolina
Szereplő Szarka Áron


2016. május 7., szombat

9.00 – Köszöntő

9.05 – Tini-Actors
(Népkör Magyar Művelődési Központ, Kúla)
Horváth Péter: A Hat Alma Klub (45’)
Rendezte Pásztor József
Csoportvezető Pásztor Mária

10.00 – Gézengúzok (Idős Kovács Gyula Általános Iskola, Bácskossuthfalva)
A juhász, aki sohase hazudott életében (12’)
Népmonda
Rendezte Szabó Kis Csepegi Ella

10.20 – Mosolycsalók (Művelődési Ház, Topolya)
Varázslóiskola (15’)
Részlet Békés Pál Kétbalkezes varázsló c. művéből
Rendezte: Körmöci Petronella – Crnkovity Edit

10.40 – Komédiások (Idős Kovács Gyula Általános Iskola, Bácskossuthfalva)
Palotás Boris: Áprilisi tréfa (15’)
Rendezte: Crnkovity Éva

11.00 – A Petőfi Sándor Általános Iskola Negyedikesei (Petőfi Sándor Általános Iskola, Újvidék)
Janikovszky Éva: Kire ütött ez a gyerek? (20’)
Rendezte Beck Izabella

11.30 – Hétcések (Hunyadi János Általános Iskola, Csantavér)
Nikolić Anton – Bakos Árpád: A zene varázsa (30’)
Musical
Rendezte Nikolić Anton

12.05 – Trimplton (Idős Kovács Gyula Általános Iskola, Bácskossuthfalva)
Tóth György Ibolya: Szent Száva házassága (10’)
Rendezte: Tóth György Ibolya

12.20 – articsókák (Líra Egyesület, Csóka)
Banka János: Függőleges öt betű (20’)
Rendezte Banka János

12.45 – ebéd

13.30 – a csoportvezetőknek: értékelés / a gyerekeknek: színjátszós tréning


15.00 – Sulicsapat (Petőfi Sándor Általános Iskola, Újvidék)
Békés Márta: Iskolabolygó (22’)
Rendezte Krizsán Szilvia
Csoportvezető: Krizsán Szilvia – Szalma Tibor – Tóth Hajnalka

15.30 – Magyarittabéi Kiscsoport (Vajdasági Magyar Pedagógus Egyesület, Magyarittabé)
Zelk Zoltán: Az állatok iskolája (12’)
Rendezte Petes Erzsébet

15.50 – Kuckó (Gyermekbarátok Egyesülete, Zenta)
Koter Gizella: 5. c (25’)
Rendezte: Horváth Hédi – Pejin Teréz – Recskó Éva

16.20 – A Jovan Mikić Általános Iskola színjátszói (Jovan Mikić Általános Iskola, Szabadka)
Kőmíves Kelemenjeink (20’)
Népballadából adaptálta és rendezte Horváth Rice Valéria

16.50 – Csipet csapat műhely (József Attila Művelődési Egyesület, Szilágyi)
A pletykás asszonyok (12’)
A népmesét színpadra alkalmazta és rendezte Molnár Emese

17.10 – Magyarittabéi Nagycsoport (Vajdasági Magyar Pedagógus Egyesület, Magyarittabé)
La Fontaine: A tücsök és hangya (20’)
Rendezte Petes Erzsébet

17.35 – Ákombákom (Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Bácsgyulafalva)
Wass Albert: Az éjjeli pávaszem (17’)
Rendezte Vörös Imelda
Csoportvezető Égető Éva

18.00 – a csoportvezetőknek: értékelés / a gyerekeknek: színjátszós tréning

19.30 – tréning-bemutatók

19.45 – vacsora


Támogatók:
Magyar Nemzeti Tanács
Tartományi Oktatási, Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi – Nemzeti Közösségi Titkárság
Kishegyes Község Önkormányzata
BGA – Szekeres László Alapítvány

Szervezők:
Vajdasági Magyar Művelődési Intézet (Zenta), Vajdasági Magyar Drámapedagógiai Társaság (Bácsfeketehegy)

Együttműködő partnerek:
Magyar Drámapedagógiai Társaság (Budapest), Vajdasági Magyar Versmondók Egyesülete (Bácsfeketehegy), Feketics Művelődési Egyesület (Bácsfeketehegy)

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk.
Feketics Művelődési Egyesület | Vajdasági Magyar Művelődési Intézet | Vajdasági Magyar Drámapedagógiai Társaság

Frissítés időpontja: 2017-01-27